Kanada celebruje 100 lecie Związku Podhalan w Polsce

W dniu 28 czerwca 2019 roku  Związek Podhalan w Kanadzie uroczyście obchodzil  jubileusz 100-lecia powstania Związku Podhalan w Polsce, odbył się w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto. 

Chociaż w przeszłości górale uczestniczyli w niezliczonych wydarzeniach konsulatowych, był to pierwszy raz gdzie Związek Podhalan w Kanadzie został zaproszony jako organizator spotkania. 

Wieczór prowadził Konsul Generalny RP w Toronto pan Krzysztof Grzelczyk oraz Pani prezes Związku Podhalan w Kanadzie Agnieszka Zagórska. W uroczystości wzięło udział 150 gości, w tym goście specjalni pan Janusz Tomczak Prezes KPK, oraz Vice Kapelan Związku Podhalan w Kanadzie Ks. Jan Burczyk jak również byli prezesi Zarządu Związku Podhalan, przedstawiciele Oddziałów, przedstawiciele wielu polskich organizacji oraz zwolennicy naszej góralskiej kultury i tradycji.  

Piękna niespodzianka było wideo od Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce prosto z Żywca na czele z Vice Prezesem Zarządu Piotrem Gąsienica. 

W czasie spotkania zaśpiewano sto lat i złożono życzenia Pani Vice- Konsul Natali Iwaszko z okazji urodzin. Na gości czekała tradycyjna góralska kuchnia oraz pyszne desery. Zespoły Harnasie pięknie tańczyli i śpiewali.

W imieniu całego Zarządu dziękujemy Panu Konsulowi Generalnemu Krzysztofowi Grzelczykowi za zaproszenie, wszystkim gościom oraz wolontariuszom za przybycie i pomoc w organizacji. 

Serdecznie podziękowania również dla:

  • vice prezesa –  Jana Plewy z zona za przygotowanie góralskiej kuchni
  • Zespół Harnasie w Kanadzie piękna oprawę artystyczną
  • Pani Teresa i Magdalena Szarek

Dziękujemy naszym niezawodnym sponsorom 

  • Luksusowa – Tyskie,  Pani Ilona Girzewska

Photos: Andrzej Bartula, Związek Podhalan w Kanadzie

 

100

 

Published by

One thought on “Kanada celebruje 100 lecie Związku Podhalan w Polsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s