95 lecia powstania i działaności Związek Podhalan w Ameryce Północnej

21 kwietnia 2024 w Chicago odbyły się uroczystości Jubileuszowe 95 lecia powstania i działaności Związek Podhalan w Ameryce Północnej.

Związek Podhalan w Kanadzie reprezentowali prezes Agnieszka Zagorska oraz kapelan ks. Adam Filas. Związek Podhalan jak każda organizacja społeczna to wybór, ale i nie małe wyznanie i poświęcenie a zarazem wielka odpowiedzialność przekazania naszych góralskich i polskich tradycji naszym dzieciom.

Jak mówił św. Jan Paweł II

„ Świadomość własnej przeszłości

pomaga nam włączyć się

w długi szereg pokoleń,

by przekazać następnym

wspólne dobro – Ojczyznę „

Górole to wielcy patrioci i dumnie noszą barwy Polski, barwy biało czerwone. Kolor biały symbolizuje czystość, lojalność, pokorę i szlachectwo. Kolor czerwony symbolizuje miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie.

Życzymy Wam wielu następnych lat działalności i dalszego rozwoju, aby ta symbolika polskich, biało -czerwonych barw zawsze Wam przewodziła. Coby się Wom darzyło i coby my się wszyscy dalyj tak mocno czymali jak teroz, bo w jedności siyła.

Dziękujemy panu prezesowi ZPPA Stanisławowi Srana i Zarządowi za zaproszenie. Wielkie podziękowania dla Wojtek Gasienica oraz Koło Szaflary za Waszą pomoc, i dziękujemy Ed Helegda za zdjęcia.

Published by