Agnieszka Zagórska, Prezes ZP w Kanadzie w „Kronikach Podhalańskich” gazety Super Express.

Agnieszka Zagórska w Super Expresie. Poniżej cały artykuł;

Agnieszka Zagorska Prezes Zwiazku Podhalan w Kanadzie jest kobieta biznesu o wielkim sercu, ale przede wszystkim dumna ze swego pochodznia goralka, matka oraz wzorem dla wielu kobiet. 

Pochodzi ze Szaflar na poludniu Polski. Kiedy w wieku lat 17 wyjechała z Polski do Chicago, nie wyobrażała sobie że los zaniesie ją do Kanady i że tutaj właśnie będzie reprezentować Podhalan.

W Chicago wyszla za maz, a potem juz w Kanadzie urodzily sie jej dzieci: Patrycja i Kuba. 

Agnieszka jest bardzo przywiązana do Polski i swoich korzeni. Z sentymentem wspomina swoje dzieciństwo, kiedy to jako zespolanka najpierw tanczyla w zespole w  Szaflarach, a następnie w Nowym Targu z grupami Turlicki i Śwarni. Po wyjeżdzie z Polski dalej pielegnowała kulturę góralską, zadbała również o to, aby jej dzieci poznały tradycje i taniec góralski.  Dzieci w szkole sredniej zaczely brac udzial w probach zespolu Harnasie w Kanadzie i tak sie na nowo zaczela dzialalnosc Agnieszki w srodowisku goralskim.  

Zaangażowanie Agnieszki w zycie i dzialalnosc zespolu zostalo szybko zauwazone i docenione przez srodowisko gorali, czego efektem byl jej wybor na Prezesa Zwiazku Podhakan w Kanadzie w 2015 r. po raz pierwszy i ponownie na druga kadencje w kwietniu tego roku.

Agnieszka jest prawdziwą góralką, silną, konsekwentną w działaniu i
nie bojącą się żadnych wyznań. Od ponad 15 lat jest posredniczka sprzedazy nieruchomosci w Kanadzie jak rowniez, a w 2009 r. otworzyła w Zakopanem jedno z
pierwszych biur nieruchomosci sieci RE/MAX, w Polsce. Jest tez promotorem zdrowego zycia i konsultantka globalnej firmy Arbonne. 

Swoja funkcje prezesa, prace zawodową, jak i społeczną wypelnia z wielkim zamilowaniem. Możliwość rozwoju i przekazywanie tradycji goralskich podhalanom w Kanadzie sa dla niej ogromnym honorem i zaszczytem. 

Kroniki Podhalanskie

Source: Super Express Kroniki Podhalanskie

Published by

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s