Góralski Opłatek – duży sukces!

W ostatnią sobotę Związek Podhalan w Kanadzie zorganizował „Góralski Opłatek”.

Pomimo sporego opadu śniegu i silnego mrozu (przewidywano, że w nocy z soboty na niedzielę, temperatura w Toronto może osiągnąć  minus 35 stopni Celciusza), do Sali Związku Narodowego Polskiego na Judson Street w Etobicoke przybyło ponad 200 osób.

Gospodarzami wieczoru byli  z ramienia Zarządu Głównego Związku Podhalan w Kanadzie, prezeska Agnieszka Zagórska oraz Vice Kapłan Ks. Jan Burczyk, który pobłogosławił opłatek.
Na gości czekała gorąca kolacja oraz smalec, moskole, bryndza, bundz i pyszne desery. Zespoły Harnasie i Mali Harnasie zaprezentowały  Jasełka i spiewanie koled. Po kolacji i Jasełkach do około 50 dzieci przyszedł Święty Mikołaj.  Po czym przy muzyce goście bawili się do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy bardzo wszystkim przybyłym, wolontariuszom oraz członkom koła Mississauga za przybycie, pomoc i bycie z nami pomimo sniezycy. 

Przy okazji pragniemy zaprosić wszystkich naGóralskie Ostatki organizowane przez zespół Mali Harnasie. Zabawa odbędzie się 2-go marca 2019 roku o godz. 19 w Anapilis Banquet Hall w Mississauga.Bedzie  gorąca kolacja. Do tańca grać będzie Zespół Polanie.
Bilety do nabycia:
Sylwester Nowak (647) 470-2773
Dorota Myrda (647) 608-0657
Stasia Mąka (905) 259-7851 ( Oshawa Area)

Zdjęcia: Andrzej Bartula, Magda Nowak

Published by

One thought on “Góralski Opłatek – duży sukces!

  1. Teresa Dziobon;
    Dziekujemy za super zorganizowany Oplatek dnia 19 Stycznia 2019.Bylo cudownie ,Gorale byli po prostu wpaniali male gorale, dzieci ,szopka i Mikolaj cos wspanialego duze brawa.
    Bedziemy popierac bo warto. Dla szefa w kuchni rowniez podziekowania za smaczny obiad i chleb ze msmalcem i bryndza.
    Brawo Gorale i caly Zwiazek Podhalan w Kanadzie za mily wieczor.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s