Prezydencki sekretarz z góralami

Sekretarz Stanu w Kancelaria Prezydenta RP Minister Adam Kwiatkowski odbył niedawno trzydniową wizytę w Kanadzie. Wziął udział w ceremonii odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej adm. Romualdowi Nałęcz-Tymińskiemu w siedzibie Royal

Góralska młodzież w Kanadzie godnie reprezentuje Polonię
Góralska młodzież w Kanadzie godnie reprezentuje Polonię

Regiment of Canada. Złożył kwiaty w symbolicznych miejscach pamięci: Pomnikiem Katyńskim,Tablicą Smoleńską i Tablicą Sybiracką w Toronto. Kwiatkowski udał się do domu opieki Copernicus Lodge, gdzie spotkał się z polskimi kombatantami i weteranami II wojny światowej. Pani Albinie Polatyńskiej nadał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych. Udał się też na spotkanie z przedstawicielami Kongresu Polonii Kanadyjskiej w Konsulacie Generalnym RP w Toronto. W ostatni dzień wizyty Minister wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami Polonii kanadyjskiej w Konsulacie Generalnym RP w Toronto. Wśród zaproszonych gości była obecna między innymi Agnes Agnieszka Zagorska prezes Związku Podhalan w Kanadzie, Ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki, Attache Obrony kmdr Krzysztof Książek oraz wiceminister transportu w rejonie GTA Pani Kinga Surma.

Na spotkaniu z ministrem Kwiatkowskim nasza wspaniała góralska młodzież; Sylwester Nowak, Dorthy Myrda, Magdalena Nowak pięknie reprezentowała Związek Podhalan w Kanadzie. – powiedziała z dumą Super Expressowi prezes Zagórska.

 

tekst: Super Express Chicago, MJR
Photo: ZPK, PLToronto

Published by